Siergiej Szojgu zniknął
Wiadomości

Gdzie się podział Szojgu? Do niedawna wszędzie go było pełno, a od pewnego czasu…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu  zniknął, nie pojawia się publicznie od 11 marca, co oznacza, że ​​nie widziano go przez 12 z 28 dni trwania wojny na Ukrainie – zwracają uwagę media internetowe.

Dziennikarze zauważają, że Szojgu przestał występować publicznie od 11 marca. Szojgu wcześniej był bardzo aktywny w mediach. Wraz z jego przybyciem do Ministerstwa Obrony gwałtownie powiększył się personel służby prasowej, a resort zaczął przywiązywać dużą wagę do swojego publicznego wizerunku.

“Агентство” donosi, że do 11 marca Szojgu pojawiał się w wiadomościach prawie codziennie. Otoczenie Szojgu twierdzi, że jest chory – ma problemy z sercem – powiedział gazecie znajomy ministra. Wiadomo, że ostatni raz szef rosyjskiego MON pojawił się w wiadomościach 11 marca. Chodzi o relacje, w której Szojgu wręcza państwowe nagrody żołnierzom, którzy wzięli udział w „specjalnej operacji wojskowej”.

18 marca Szojgu został wymieniony w oświadczeniu na stronie Kremla, w którym stwierdzono, że prezydent Władimir Putin omawiał ze stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa „przebieg operacji specjalnej na Ukrainie”. Szojgu miał być obecny na spotkaniu. Filmy i zdjęcia ze spotkania nie zostały opublikowane.

Siergiej Szojgu zniknął, ostatnia wiadomość na profilu Szojgu na stronie Ministerstwa Obrony również pochodzi z 11 marca. Przy tym w ostatnim czasie “zniknął” nie tylko Szojgu. Po 11 marca nie odnotowano żadnych wydarzeń z udziałem szefa rosyjskiego sztabu generalnego gen. Walerija Gierasimowa.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!