Świat Wiadomości

Siergiej Ławrow znów straszy bronią jądrową

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej oświadczył, że posiadanie broni nuklearnej jest jedyną możliwą odpowiedzią na zewnętrzne zagrożenia bezpieczeństwa jego kraju.

Ławrow znów straszy bronią jądrową. W wywiadzie dla magazynu “The International Affairs” stwierdził, że dostarczając broń Ukrainie “USA i ich sojusznicy z NATO ryzykują bezpośrednią konfrontacją mocarstw nuklearnych”. Mówił także o samym posiadaniu broni nuklearnej, która, zgodnie z jego słowami, jest “jedyną możliwą odpowiedzią na zewnętrzne zagrożenia bezpieczeństwa kraju”.

Niedawno prezydent USA Joe Biden ocenił, że groźba użycia przez Rosję taktycznej broni nuklearnej na Ukrainie jest realna w przypadku wyraźnego przegrywania starć na froncie. Natomiast sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg oświadczył w tym tygodniu, że Sojusz nie wykrył żadnych zmian w rosyjskich siłach nuklearnych.

Siergiej Ławrow znany jest z niezwykle kontrowersyjnych słów. Nie tak dawno bo w lipcu, oznajmił, że negocjacje z Kijowem z zeszłego roku zostały zniweczone przez Anglosasów.  Wcześniej z kolei obwieścił, że Zachód wspiera ludobójstwo na Ukrainie poprzez dozbrajanie reżimu kiijowskiego. Oskarżył także Ukrainę o chęć zniszczenia wszystkiego, co rosyjskie we wschodniej Ukrainie i na Krymie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!