Wiadomości

Siemienczenko zapowiada całkowitą blokadę granicy rosyjsko – ukraińskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Były dowódca batalionu „Donbas”, a obecnie deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy, Siemion Siemienczenko, zapowiedział całkowitą blokadę handlu z Rosją.

W wywiadzie udzielonym agencji Interfaks – Ukraina Siemienczenko powiedział, że za sprawą blokady, której jest on jednym z głównych organizatorów, unieruchomionych zostało 16 tys. wagonów z węglem.

Poinformował on, że wszystkie trasy kolejowe łączące Ukrainę z Doniecką Republiką Ludową i Ługańską Republiką Ludową, za wyjątkiem jednej – w Stanicy Ługańskiej, zostały zablokowane. Dodał on nadto, że docelowo organizatorzy akcji zamierzają zablokować wszystkie połączenia – tak kolejowe, jak i drogowe, łączące Ukrainę z terenami znajdującymi się pod kontrolą separatystów.

– Planujemy rozszerzenie akcji na wszystkie trasy kolejowe, którymi przywożone są do nas produkty z Rosji. Z trasami samochodowymi będzie ciężej. Do tego potrzeba większej ilości ludzi, i związana z tym jest większa możliwość zaistnienia prowokacji – powiedział Siemienczenko.

Przypomnijmy, że akcja ta, której celem jest przerwanie handlu z terenami znajdującymi się pod kontrolą separatystów, już doprowadziła do poważnego kryzysu w ukraińskiej energetyce, a także przemyśle metalurgicznym, które nie mogą obejść się bez sprowadzanego z Donbasu węgla – antracytu.

/pravda.com.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!