Świat Wiadomości

Serial komediowy został uznany za obraźliwy dla osób otyłych…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal filmozercy.com 10 sierpnia na platformie Netflix ma zadebiutować nowy serial amerykańskiego giganta pod tytułem Insatiable. W serwisie Change.org pojawiła się dzisiaj petycja wzywająca do odwołania serialu. Aktualnie podpisało ją 120 tysięcy osób.

Netflix opisuje swój serial jako: czarną, pokręconą komedię o zemście Patty, która przez lata była prześladowana, lekceważona i niedoceniana z powodu swojej wagi. Gdy nagle chudnie, bierze odwet na wszystkich, którzy kiedyś ją skrzywdzili.

W petycji czytamy między innymi, że narracja w popkulturze od dawna wmawia kobietom i młodym dziewczętom, że aby być lubianym, mieć przyjaciół i wzbudzać zainteresowanie u mężczyzn, trzeba być szczupłym.

Autorzy petycji oskarżają serial – dodajmy, że jeszcze przed jego premierą – o utrwalanie toksyczności kultury dietetycznej, ale także o uprzedmiotowienie kobiet. Dodatkowo twierdzą, że jego wyemitowanie przyniesie negatywne skutki wśród młodzieży i dlatego wzywają do jego anulowania.

Od kiedy to promowanie zdrowego odżywiania jest obraźliwe? Jeżeli tak dalej pójdzie to w niedalekiej przyszłości nawet pokazywanie osób szczupłych będzie zakazane w imię politycznej poprawności.

Źródło: filmozercy.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!