Wiadomości

Seria ataków samobójczych w Pakistanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej sześciu policjantów zginęło, a 15 zostało rannych we wtorek w trzech rebelianckich atakach samobójczych w okolicy Kwety, stolicy prowincji Beludżystan w południowo-zachodnim Pakistanie – poinformowały lokalne władze.

Minister spraw wewnętrznych Beludżystanu powiedział, że pierwszy zamachowiec samobójca wysadził się w pobliżu paramilitarnego punktu kontrolnego Frontier Corps, poza miastem Kweta, po tym gdy został zauważony przez strażników.

Chwilę później w tym samym miejscu drugi z zamachowców otworzył ogień z karabinu w kierunku policjantów, raniąc ośmiu z nich, po czym został zastrzelony.

Trzeci atak miał miejsce na drodze do lotniska, gdy zamachowiec, jadąc motorem, uderzył w policyjną ciężarówkę. Wówczas zginęło co najmniej sześciu policjantów.

W Kwecie, stolicy niespokojnej prowincji Beludżystan, działają zarówno zbrojne organizacje separatystyczne, jak i talibowie, i dżihadyści. Beludżystan jest ważnym elementem w gospodarczym korytarzu energetycznym i infrastrukturalnym, który Chiny zamierzają zbudować w ramach globalnej inicjatywy Pasa i Szlaku.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!