Wiadomości

Serbska policja znalazła 600 migrantów po strzelaninie w pobliżu granicy z Węgrami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Serbska policja znalazła w piątek 600 nielegalnych imigrantów w pobliżu granicy z Węgrami po strzelaninie, w wyniku której jedna osoba została ranna -poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Serbii.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem w mieście Horgosz w północnej Serbii. „Funkcjonariusze Ministerstwa Spraw Wewnętrznych… rozpoczęli szczegółowe poszukiwania po doniesieniach, że migranci, którzy byli na ulicy, strzelali do siebie” – podała policja w oświadczeniu.

„(Oni) znaleźli sześciu migrantów, z których jeden miał około 20 lat… z dwoma ranami postrzałowymi klatki piersiowej” – dodała policja. W wyniku policyjnej operacji w okolicy znaleziono około 600 migrantów, w tym uzbrojonych oraz kilku uczestników strzelaniny.

Szlak zachodniobałkański przez Turcję, Bułgarię, Macedonię Północną i Serbię pozostaje głównym szlakiem migracyjnym do Unii Europejskiej, podała we wrześniu agencja graniczna Frontex. Wielu migrantów przekracza granice, korzystając z zorganizowanych siatek przemytników, którzy czasami są uzbrojeni.

W zeszłym tygodniu Serbia uzgodniła z Węgrami i Austrią zwiększenie liczby wspólnych patroli granicznych i dostosowanie swojej polityki wizowej do polityki UE w celu powstrzymania napływu nielegalnych migrantów na zachód przez Bałkany Zachodnie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!