Polska Świat Wiadomości

Senator Jan Żaryn został zaatakowany przez “Jerusalem Post” za wypowiedź dotyczącą ambasador Azari

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Popularna izraelska gazeta „Jerusalem Post” skrytykowała senatora RP i historyka, prof. Jana Żaryna, za zdecydowaną odpowiedź na bezczelne ataki na Polskę i oskarżanie Polaków o antysemityzm, czego nieustannie dopuszcza się ambasador Izraela w RP.

Gazeta przypomniała, że senator PiS, prof. Jan Żaryn, twardo odpowiedział na zarzuty o rosnący wśród Polaków antysemityzm. Wypowiedziała je ambasador Izraela w Polsce podczas obchodów rocznicy Marca’68. Anna Azari, która przyznała, iż „przez ostatnie półtora miesiąca już wie jak łatwo w Polsce obudzić i przywołać wszystkie demony antysemickie – nawet, kiedy w kraju prawie nie ma Żydów”.

Zdecydowanie na te słowa zareagował senator PiS. – Jeżeli ktokolwiek będzie uważał, że rządy Prawa i Sprawiedliwości w jakimkolwiek stopniu nawiązują do hucpy żydowskiej prowadzonej przez aparat partyjny ‘68 roku, czyli przez moczarowców, to ja na pewno takiej osobie nie podam ręki – ocenił i dodał: – Jeśli robi to ambasador obcego państwa, to może powinniśmy opuścić tę panią o opuszczenie kraju.

Ta wypowiedź nie spodobała się gazecie „Jerusalem Post”, która przypomniała, że słowa te padły w trudnym dla relacji Polski i Izraela momencie – okresie sporu o nowelizację ustawy o IPN.

Gazeta pisze też, że w związku z kryzysem dyplomatycznym w Polsce doszło do „fali antysemickich wypowiedzi w Internecie” i „kilku antysemickich wystąpień”, które potępiła Azari. Jako dowód, gazeta przytacza wyliczenia lewicowej organizacji „Nigdy więcej”, zajmującej się m.in. tzw. „mową nienawiści”. Szkoda, że pominęła antypolskie wystąpienia w Izraelu, jak pomalowanie swastykami wejścia do ambasady polskiej w Izraelu.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!