Wiadomości

Senat w przyszłym tygodniu będzie głosować nad ustawą dot. wyborów prezydenckich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W połowie przyszłego tygodnia senatorowie mają głosować nad ustawą dotyczącą nowych zasad wyborów prezydenckich – dowiedział się reporter RMF FM. To oznacza, że Senat nie wykorzysta przysługujących 30 dni na zajęcie się ustawą.

Oznacza to, że ustawa wprowadzająca mieszane wybory prezydenckie – korespondencyjne dla chętnych i tradycyjne dla reszty wyborców – może wejść w życie z końcem miesiąca – między 27 a 30 maja.

Senackie komisje do środy zbierają opinie ekspertów do ustawy, a w czwartek zaczynają nad nią prace. Jak nieoficjalnie ustalił Patryk Michalski, ustawa ma trafić na posiedzenie plenarne Senatu na początku przyszłego tygodnia – najprawdopodobniej we wtorek lub w środę.

Ustawa – zapewne z poprawkami – wróci więc do Sejmu. Posłowie mogą nad nimi zagłosować między środą a piątkiem. Później możemy się spodziewać błyskawicznego podpisu prezydenta.

W senackich kuluarach dziennikarz RMF FM usłyszał, że marszałek Tomasz Grodzki jest namawiany do przyspieszenia tego tempa prac. Między innymi tej sprawy mają dotyczyć zaplanowane na jutro kolejne obrady okrągłego stołu zainicjowanego przez Lewicę.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!