Gospodarka

Selena otwiera fabrykę chemii budowlanej w Kazachstanie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Producent chemii budowlanej otworzył w Kazachstanie nową fabrykę i centrum dystrybucyjne. Dzięki temu chce zwiększyć swoją obecność na rynku azjatyckim.

 

Jak informuje portal parkiet.com – Selena FM uruchomiła w Kazachstanie fabrykę i centrum dystrybucyjne w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Nowe miasto Astana”. Dzięki temu istotnie zwiększy moce produkcyjne. W nowym zakładzie będzie wytwarzane około 120 tys. ton chemii budowlanej rocznie. Do uroczystego otwarcia zakładu doszło dziś w obecności Nursułtana Nazarbajewa, prezydenta Kazachstanu.

 

Budowa zakładu produkcyjnego rozpoczęła się w 2015 r. i poprzedzona była wieloma przygotowaniami. W ten sposób Selena FM kontynuuje proces dywersyfikacji mocy produkcyjnych.

 

Polska grupa prowadzi działalność w Kazachstanie od 2002 r. Selena FM posiada oddziały dystrybucyjne zlokalizowane w Astanie, Ałmacie, Szymkencie, Atyrau, Aktobe, Aktau, Karagandzie i Ust-Kamienogorsku. Jest też właścicielem zakładu produkcyjnego w Astanie (oprócz obecnie otwartego) wytwarzającego zaprawy suche służące do ocieplania budynków. W ciągu 14 lat Selena FM zbudowała pozycję lidera lokalnego rynku klejów montażowych, pian poliuretanowych i uszczelniaczy z udziałami rynkowymi przekraczającymi 45 proc. W swojej ofercie firma ma na kazachstańskim rynku ponad 200 produktów, głównie pod markami własnymi Tytan i Artelit.

 

Więcej:

 

http://www.parkiet.com/artykul/1501057-Selena-FM-inwestuje-w-Kazachstanie.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!