Wiadomości

Sekretarz stanu USA: Jesteśmy przygotowani, by odpowiedzieć na ewentualną inwazję Rosji na Ukrainę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział amerykańskim mediom, że Stany Zjednoczone są przygotowane, by odpowiedzieć na ewentualną agresję Rosji przeciwko Ukrainie. Podkreślił, że gdyby Waszyngton i jego sojusznicy przedwcześnie użyli sankcji, straciliby jedną z możliwości odstraszania.

Antony Blinken potwierdził, że odpowiedź na agresję Moskwy przeciwko Ukrainie będzie stanowcza. Jednocześnie amerykański sekretarz stanu Antony Blinken powiedział w niedzielę w CNN, że jeśli sankcje zostaną nałożone na Rosję teraz, to Zachód straci zdolność do odstraszania potencjalnej rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie.

Blinken po raz kolejny podkreślił, że jeśli jakiekolwiek siły rosyjskie wkroczyłyby na Ukrainę w sposób agresywny, to takie działanie wywołałoby znaczącą odpowiedź. – Jesteśmy przygotowani na różne opcje, jakie Rosja może podjąć wobec Ukrainy – powiedział. Jego zdaniem, również nadchodzące Zimowe Igrzyska w Pekinie nie wpłyną na rosyjskie plany.

Szef amerykańskiej dyplomacji w odniesieniu do postawy Berlina stwierdził, że Niemcy podzielają opinię Stanów Zjednoczonych o Rosji. Antony Blinken powiedział też, że w kwestii ewakuacji amerykańskich dyplomatów, USA codziennie przyglądają się rozwojowi sytuacji.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!