Wiadomości

Sekretarz Generalny ONZ jest „głęboko zaniepokojony” izraelskimi uderzeniami w Gazie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres jest „oburzony rosnącą liczbą ofiar cywilnych” i „głęboko zaniepokojony” izraelskim atakiem na budynek w Gazie, gdzie mieściły się redakcje międzynarodowych mediów – powiedział rzecznik prasowy ONZ, Stéphane Dujarric.

Sekretarz Guterres jest “głęboko zaniepokojony zniszczeniem przez izraelski nalot w sobotę wieżowca w mieście Gaza, w którym znajdowały się biura kilku międzynarodowych organizacji medialnych, a także lokale mieszkalne” – powiedział jego rzecznik Stéphane Dujarric w pisemnej odpowiedzi na pytania prasy.

ONZ zareagowała na naloty armii izraelskiej, które zburzyły 13-piętrowy budynek mieszczący biura katarskich mediów Al Jazeera i amerykańskiej agencji prasowej Associated Press (AP) i zabiły dziesięciu członków dwóch rodzin w obozie dla uchodźców w palestyńskiej enklawie.

„Sekretarz generalny przypomina wszystkim stronom, że wszelkie masowe ataki na struktury cywilne i medialne naruszają prawo międzynarodowe i należy ich unikać za wszelką cenę” – przekazał rzecznik ONZ.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!