Wiadomości

Sejmik Podkarpacia uchylił deklarację dotyczącą obrony rodzin przed ideologią LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sejmik województwa podkarpackiego uchylił dziś stanowisko z maja 2019 r. dotyczące obrony rodzin przed ideologią LGBT. Jednocześnie sejmik przyjął nowe stanowisko zatytułowane „Podkarpacie jako region utrwalonej tolerancji”.

Rozczarowania postawą radnych nie krył pochodzący z Podkarpacia wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł (Solidarna Polska), który na sesji powiedział, że przyjęcie uchwały tylko „rozzuchwali Komisję Europejską i będą kolejne żądania”. Jego zdaniem, radni, głosując za przyjęciem uchwały „podniosą rękę m.in. za adopcją dzieci przez pary homoseksualne”.

„Zdradzicie swoje ideały, swoich wyborców” – powiedział wiceminister.

„Nie rozumiem, jak osoby, które popierają wycofanie się z uchwał chroniących rodzinę, mogą być tak krótkowzroczne. Komisja Europejska tylko czekała na taki ruch. Ona już wie, że tego rodzaju szantaż jest skuteczny. Jeszcze chwila i usłyszymy żądania typu: bez uznania tzw. małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez te pary nie otrzymacie innych funduszy. A potem będą kolejne żądania: legalizacji eutanazji, a także masowej indoktrynacji dzieci w myśl rewolucji seksualnej. W końcu i u nas znikną takie pojęcia jak mama i tata. To brzmi nieprawdopodobnie, ale tak już jest na Zachodzie. Jeden mały kamyczek naprawdę może wywołać lawinę, której nikt już nie powstrzyma (…). Jaki przykład daje się najmłodszym? Ludzie, którzy kierują Polską i naszymi małymi ojczyznami, wysyłają do dzieci i młodzieży sygnał: największe wartości można sprzedać za fundusze z Unii Europejskiej. Kupczy się tym, co wymaga największej ochrony, co jest ze swojej natury święte. Jeżeli dzisiaj pokazujemy młodzieży, że pieniądz jest ważniejszy niż honor i sumienie, to jak skończymy jako Naród? Co pomyślą najmłodsi, że rodzina była miejscem ucisku i braku tolerancji?” – mówił w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” Jacek Kotula, radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!