Polska Wiadomości

Sejm uchwalił zaostrzenie kar za popieranie Rosji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

7 lipca znowelizowano Kodeks karny. Teraz projekt trafi do Senatu.

Sejm uchwalił zaostrzenie kar za szpiegostwo i działania na rzecz obcych reżimów. Za zmianami zagłosowało 271 posłów, przeciw był jeden, a 179 wstrzymało się od głosu.

W zamyśle, nowelizacja Kodeksu Karnego ma być broń do zwalczania prorosyjskich prowokatorów, patostreamerów i pseudo “dziennikarzy antysystemowych”.
Ponad podziałami politycznymi powinniśmy być jak jedna pięść, zwarci i gotowi do wzmacniania skuteczności instytucji państwa przeciwko szpiegom i wrogom ojczyzny, którzy stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia Polek i Polaków – powiedział poseł PiS Jarosław Krajewski.
Nowelizacja wprowadza surowsze kary za szpiegostwo, w tym szpiegostwo bezobjawowe. Jeśli chodzi o kary za pracę dla obcego wywiadu, mają one wynieść 5 do 30 lat bez względnego więzienia. Za szpiegostwo polegające na udzielaniu wiadomości obcym wywiadom grozić ma od 8 lat więzienia do dożywocia. Z kolei za organizowanie na terenie III RP działalności obcego wywiadu, ma grozić od 10 lat więzienia do dożywocia.
Co szokujące, nowelizacja ma uderzyć nie tylko w oczywistych szpiegów i oficerów obcych wywiadów, ale także w osoby popierające działania Rosji, Białorusi oraz związanej z nimi Syrii, nawet wówczas, gdy podejrzani nie okazą się formalnie zarejestrowani jako agenci obcego wywiadu. Ścigani mają być zatem ci, którzy według władz będą rozpowszechniać na terytorium RP putinowską, łukaszenkowską i asadowską propagandę.
NASZ KOMENTARZ: oczywiście o tym kto rozpowszechnia rosyjską propagandę i jest godzien więzienia, zadecydują nasze władze, szerzące jedynie słuszną, ukraińską i amerykańską wersję wydarzeń. W ten sposób, na naszych oczach buduje się reżim godny samego Józefa Stalina, gdzie wsadzano do obozów za propagandę “szeptaną”. Z drugiej strony, nie będą ścigane osoby, które szerzą w Polsce równie szkodliwą co rosyjska, propagandę amerykańską, angielską, niemiecką i izraelską. Jakież to znamienne!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!