Wiadomości

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra Mariusza Kamińskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sejm odrzucił w piątek rano wniosek Koalicji Obywatelskiej o wotum nieufności wobec ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Za odwołaniem ministra głosowała cała opozycja, przeciwko byli posłowie PiS.

Za udzieleniem wotum nieufności Kamińskiemu opowiedziało się 216 posłów, przeciwko było 233, jeden poseł wstrzymał się od głosu. Wniosek poparły wszystkie opozycyjne kluby: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL-Kukiz15 oraz koło Konfederacji. Przeciwko był klub PiS.

W obronie swego ministra wystąpił m.in. premier Mateusz Morawiecki, który przekonywał, że Kamiński to „najlepszy koordynator służb specjalnych, jakiego miała Polska od bardzo dawna”. Kamiński w odpowiedzi na zarzuty posłów opozycji zapewniał, że ma dla funkcjonariuszy „zawsze ten sam przekaz: złodziej jest złodziejem, a to, jaką partyjną legitymację nosi, nie ma znaczenia”.

Wniosek o wotum nieufności podczas debaty przedstawił szef klubu PO Borys Budka. „Każdy przyzwoity poseł i każda przyzwoita posłanka powinni wstydzić się za to, że zamiast porządku, bezpieczeństwa i silnego państwa mamy państwo, w którym służby dopuściły do tak wielu afer, że w tym krótkim wystąpieniu nie sposób ich wszystkich wymienić” – mówił. Zarzucał Kamińskiemu doprowadzenie do „największej w historii zapaści służb”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!