Wiadomości

Sędzia Tuleya na wojennej ścieżce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do warszawskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie sędziego Igora Tulei. – Pismo dotyczy podejrzenia przestępstwa składania fałszywych zeznań w śledztwie dotyczącym obrad Sejmu z 16 grudnia 2016 r. – poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

– Zawiadomienie zawiera m.in. argumentację z postanowienia sądu o uchyleniu umorzenia śledztwa – powiedział prok. Łapczyński. Dodał, że wskazano też dane świadków, których dotyczy zawiadomienie, i fragmenty ich wypowiedzi. Rzecznik odmówił jednak podania szczegółów.

W grudniu ub.r. warszawski sąd okręgowy uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie posiedzenia Sejmu z 16 grudnia 2016 r., kiedy to uchwalono ustawę budżetową. Wskazał m.in., że prokuratura w uzasadnieniu nie wyjaśniła, z jakiego powodu, kiedy i kto podjął decyzję o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej.

Sędzia Tuleya w uzasadnieniu decyzji zapowiadał też, że powiadomi prokuraturę o podejrzeniu składania fałszywych zeznań przez świadków w tej sprawie. Jak informowały media, sędzia Tuleya wskazywał na sprzeczności w zeznaniach posłów PiS.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!