Polska Wiadomości

Sędzia, która prowadziła pod wpływem alkoholu zostanie pociągnięta do odpowiedzialności

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Sędzia Małgorzata J. ze Szczecina zostanie pociągnięta do odpowiedzialności. W październiku spowodowała 2 kolizje. Do tej pory nie udało się pozbawić jej immunitetu, bo zasłaniała się chorobą.

Sędzia utraciła immunitet i odpowie za prowadzenie samochodu po alkoholu. – Jednocześnie zadecydowano o bezterminowym zawieszeniu sędzi oraz obniżeniu jej wynagrodzenia o 25 procent na czas całego zawieszenia – powiedział w rozmowie z portalem onet.pl sędzia Janusz Jaromin.

Dotychczas Małgorzata J. otrzymywała wynagrodzenie w wysokości ok. 8 tys zł. Jej pensja od wielu miesięcy była pomniejszona o 20 proc., bo przebywała na zwolnieniu lekarskim. Również w dniu, kiedy spowodowała kolizje, jechała do sądu, by dostarczyć odpowiednie zaświadczenie od lekarza.

20 października ub. roku sędzia uderzyła w zaparkowany samochód i uciekła. Następnie zjechała na przeciwległy pas i uderzyła w kolejne auto. Świadkowie zdarzenia zabrali jej kluczyki. Gdy dotarła do sądu, została przebadana alkomatem. Miała blisko 0,8 promila alkoholu.

Z wnioskiem o postępowanie dyscyplinarne wystąpiła sędzia Dorota Mazurek, zastępca rzecznika dyscyplinarnego Sądu Okręgowego w Szczecinie. Małgorzacie J. zarzucono “uchybienie godności sędziego”.

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!