Wiadomości

Sebastian Wątroba, znany z serialu W-11, o TVN: „Czas oczyścić to bagno”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wyznanie Anny Wendzikowskiej, która kilka tygodni temu odeszła z programu „Dzień dobry TVN”, a teraz poinformowała, że w redakcji była ofiarą mobbingu. uruchomiło prawdziwą lawinę. Teraz z kolei do ej wpisu odniósł się były policjant i aktor Sebastian Wątroba, znany z emitowanego przez TVN serialu „W11 – Wydział Śledczy”. W ostrym komentarzu ocenia, że poszkodowanych jest znacznie więcej i nazywa stację „bagnem”.

Wendzikowska znana była przede wszystkim z wywiadów z zagranicznymi gwiazdami kina. Pracowała dla TVN od 2007 r. W sierpniu poinformowała, że odchodzi ze stacji, a w niedzielę opublikowała wpis, w którym opisuje kulisy tej decyzji. Pisze o depresji i myślach samobójczych oraz wyznaje, że w pracy była ofiarą mobbingu.

Jej instagramowe wyznanie udostępnił także Sebastian Wątroba, znany z roli w paradokumencie TVN „W11 – Wydział śledczy”. „Chciałbym mówić wam przede wszystkim o rzeczach przyjemnych i radosnych, ale dziś znów będzie na poważnie i mocno, bo sprawa jest poważna! Dziś różne portale i media cytują wpis Anny Wendzikowskiej zamieszczony przez nią na jej profilu na Instagramie, w którym opowiada o mobbingu i innych ohydnych zachowaniach, których doświadczyła od swoich przełożonych, co doprowadziło ją do myśli samobójczych i zwolnienia się z pracy z telewizji TVN” – napisał Sebastian Wątroba.

Jak zauważa, to „kolejny i nie ostatni przykład ohydnych i podwójnych standardów praktykowanych w tej »walczącej o praworządność i kierującej się najwyższymi standardami« telewizji”.

Wątroba nie po raz pierwszy krytykuje to, co dzieje się w TVN. Od dawna sądzi się ze stacją i Związkiem artystów Scen Polskich, od których z innymi twórcami domaga się wypłaty zaległych tantiem z emisji odcinków i licznych powtórek.

Podsumowując wpis, były policjant podziękował Wendzikowskiej za opowiedzenie jej historii pracy w TVN.

„Przerażające jest to, że w tej stacji ciągle udaje się, że tego nie ma, że to nie dotyczy ich podwórka. Może czas oczyścić to bagno! Szanowni dziennikarze telewizji TVN, boicie się pokazać prawdę o tym, co dzieje się w waszej telewizji. Zapytajcie mnie, moje koleżanki i kolegów z serialu, chętnie wam o tym opowiemy” – czytamy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!