Wiadomości

Seans nieanawiści w wykonaniu Jachiry. Czy ona nie powinna się leczyć?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Czas odjaniepawlić polską, świecką przestrzeń publiczną – krzyczała w Sejmie, plując jadenniemawiści, poseł Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira. Trudno powiedzieć, czy to kwestia zaburzeń psychicznych, czy opętanie…

Przedmiotem prac Sejmu w trakcie rozpoczętego we wtorek trzydniowego posiedzenia jest m.in. prezydencki projekt nowelizacji ustawy o Państwowej Komisji do spraw Pedofilii. Prezydent Andrzej Duda zaproponował bowiem uzupełnienie obowiązującego obecnie stanu prawnego o ustanowienie przepisów dotyczących prowadzenia przez komisję postępowania wyjaśniającego.

W prezydenckim projekcie pojawiły się propozycje zmian jeśli chodzi o dostęp członków komisji do informacji i dokumentów uzyskiwanych w związku z realizacją przez nią ustawowych zadań. Chodzi o to, żeby organy państwa, organizacje pozarządowe, samorządy zawodowe, kościoły, związki wyznaniowe na wniosek komisji były zobowiązane do przekazania w terminie 30 dni informacji i dokumentów żądanych przez komisję.

Dla części posłów Lewicy i Koalicji Obywatelskiej oraz tym, którzy przy innych okazjach o niczym zdają się nie marzyć, jak o deprawowaniu najmłodszym, dyskusja stała się jednak okazją do zaatakowania Kościoła jako takiego.

Podczas dyskusji w parlamencie głos zabrała poseł Klaudia Jachira. Polityk miała mówić o pedofilach, ale szybko zmieniła temat i postanowiła uderzyć w Jana Pawła II. To, co zaprezentowała, było tak obrzydliwe, że można śmiało powiedzieć, co zresztą odnotowujemy nie po raz pierwszy, że jest ona osobą totalnie zdemoralizowaną, nie mającą żadnych zahamowań.

– Pedofile w sutannach nie mogą być traktowani inaczej niż świeccy przestępcy. Czas debat i bezkarności dawno minął. Trzeba ich już teraz rozliczać. Także tych, którzy pomagali ukrywać przez lata te zbrodnie – pluła się poseł Koalicji Obywatelskiej, insynuując, że w ukrywanie przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych zaangażowany był papież Jan Paweł II. W związku z tym była aktorka zażądała usunięcia duchownego z przestrzeni publicznej.

– Czas na usunięcie z przestrzeni publicznej osoby, która przez dekady brała udział w ukrywaniu przestępstw w stosunku do bezbronnych dzieci. Czas, by Jan Paweł II przestał być patronem przedszkoli, szkół. Pora skończyć z tablicami na jego cześć we wszystkich publicznych instytucjach, także w Sejmie. Wybierajmy na patronów ludzi, którzy dbali o dzieci, a nie je krzywdzili lub dopuszczali do ich krzywdzenia – krzyczała Jachira.

– Czas odjaniepawlić polską, świecką przestrzeń publiczną. Jesteśmy to winni dzieciom – zakończyła obłudnie Jachira.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!