Wiadomości

Scheuring-Wielgus: Moim celem jest dymisja Episkopatu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Moim celem jest doprowadzenie do dymisji Episkopatu – stwierdziła Joanna Scheuring-Wielgus z koła poselskiego „Teraz!”, która w związku z tym zamierza pojawić się w Watykanie podczas synodu, który odbędzie się w lutym.

– Już w lutym jesteśmy przygotowani na to, aby być podczas synodu papieskiego. Będą wszyscy biskupi z całego świata i my też tam będziemy. My, czyli wszystkie te organizacje, które nagłaśniają ten problem i mówią o tym – powiedziała w rozmowie z gazeta.pl, która najwyraźniej z szefem swojego ugrupowania rywalizuje o palmę pierwszeństwa w zawodach na najbardziej groteskową wypowiedź.

Scheuring-Wielgus stwierdziła, że chce się też spotkać z papieżem Franciszkiem.

– Przygotowuję się do tego i zrobię wszystko, aby mi się udało. To nie ma znaczenia, którą drogą dostaniemy się do Franciszka, ale którąś na pewno – tłumaczyła.

Posłanka skrytykowała też polityków partii rządzącej, którzy pojawili się na 27. urodzinach Radia Maryja w ostatni weekend.

– Politycy PiS razem z prezesem Rydzykiem zachowywali się jak zespół pieśni i tańca. Niech ta partia powstaje, niech mąci w całym układzie Jarosławowi Kaczyńskiemu – stwierdziła.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!