Wiadomości

Schetyna o swojej przyszłości: Rozmawiałem z Tuskiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rozmawiałem z Tuskiem i zgłosiłem deklarację startu w wyborach – przekazał Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna w rozmowie z radiową Trójką zapewnił, że wystartuje w wyborach do Sejmu. Podkreślił przy tym, że zbliżające się wybory parlamentarne będą niezwykle ważne.

– Rozmawiałem z przewodniczącym Tuskiem i zgłosiłem deklarację startu w wyborach. Teraz jest taki czas budowania relacji między środowiskami decyzyjnymi. Wszyscy wiemy jak ważne będą te wybory, napewno zdaje sobie z tego sprawę Donald Tusk. Jest on liderem opozycji, dzisiaj demokratycznej, prowadzi i jestem przekonany o tym, Koalicję Obywatelską do zwycięstwa – stwierdził w „Salonie Politycznym Trójki”.

Dopytywany, czy “przywódcze ambicje” są już za nim, odparł, że już raz był przewodniczącym PO. – To jest takie doświadczeni, to była intensywna owocna kadencja. Wygraliśmy wybory do Senatu, zbudowaliśmy Koalicję Europejską. To była pierwsza próba zjednoczenia opozycji – mówił.

– Proces integracji służy opozycji. Musimy budować zaufanie i przekonać swoich wyborców, że nie trzeba być na jednej liście, żeby wygrać wybory. To jest ten proces, to jest ten czas. Jedna lista to jest zawsze optimum, to jest zawsze coś najlepszego, mówię o pewnym podejściu do wyborów. Jeżeli przedstawiciele partii politycznych, ludzie opozycji mówią „budujemy jedną listę”, to znaczy, że każdy wie, że musi iść na kompromis – mówił polityk.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!