Wiadomości

SBU zabiła członka ukraińskiej delegacji Denisa Kirejewa, podejrzanego o zdradę stanu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Został zabity członek pierwszej homelskiej delegacji negocjacyjnej Ukrainy Denis Kirejew. Jest podejrzany o pracę dla wroga – informuje portal unian.ua, z zastrzeżeniem, iż jest to informacja niepotwierdzona.

Członek ukraińskiej delegacji negocjacyjnej został zabity przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy 5 marca. SBU podejrzewa, że ​​był rosyjskim szpiegiem. Taką informację podało wiele mediów i kanałów Telegram, w tym w szczególności Dubinsky.pro. Informacje nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. Według doniesień medialnych SBU miała dowody zdrady Kirejewa, o czym miały świadczyć jego rozmowy telefoniczne.

W latach 2006-2008 Kirejew pracował w SCM Finance, gdzie zajmował stanowisko zastępcy dyrektora generalnego. Następnie pracował dla austriackiej firmy GROUP SLAV AG Klujewych. W latach 2006-2012 był członkiem Rady Nadzorczej Ukreximbanku. W latach 2010-2014 zajmował stanowisko pierwszego zastępcy prezesa zarządu Oschadbank. Kirejew zarządzał również funduszem Private equity Fund i Fixed income Fund.

/unian.ua/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!