Wiadomości

SBU upubliczniła dowody na współpracę prezesa „Motor Sicz” z Rosjanami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy udostępniła nagrania dźwiękowe rozmów telefonicznych Wiaczesława Bogusłajewa, prezesa Motor Sicz SA, podejrzanego o nielegalne dostarczanie sprzętu wojskowego dlao rosyjskich samolotów szturmowych, potwierdzające jego współpracę z Rosjanami.

„Nawet po inwazji agresora na pełną skalę urzędnik, który wcześniej został kilkakrotnie wybrany deputowanym ludowym „Partii Regionów”, nadal dostarczał silniki i inne części zamienne do rosyjskich śmigłowców szturmowych. faktycznie wspierał wroga i pomagał mu ostrzeliwać ukraińskie miasta i wsie. Jednocześnie usprawiedliwiał atak Rosji i wyrażał nadzieję, że Putin nie powstrzyma ofensywy swoich wojsk, zastanawiał się nad „nazistami” na Ukrainie itp” – twierdzi SBU.

Przypomnijmy, 22 października pojawiły się informacje, że SBU zatrzymała honorowego prezesa firmy Motor Sicz, byłego deputowanego Rady Najwyższej Wiaczesława Bogusłajewa. 23 października Służba Bezpieczeństwa Ukrainy potwierdziła zatrzymanie prezesa SA „Motor Sicz” oraz szefa Departamentu Zagranicznej Działalności Gospodarczej tej firmy: zostali oni oskarżeni o współpracę, pomoc i podżeganie do państwa-agresora.

Według śledczych urzędnicy ci działali w zmowie z przedstawicielami rosyjskiej korporacji “Ростех”, która jest jednym z głównych producentów broni dla rosyjskich sił zbrojnych, powiązanej blisko z Kremlem. Utworzyli oni transgraniczne kanały nielegalnego dostarczania hurtowych partii ukraińskich silników lotniczych do Rosji.

/Ukraińska Prawda/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!