Wiadomości

Satanistyczna grupa nie wystąpi w Chojnicach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster na dzisiejszej konferencji potwierdził, że jest konsekwentny i nie zgodzi się na przyjazd do Chojnic zespołu Vader za publiczne pieniądze. Decyzję podjął nie po analizie tekstów piosenek, a po okładkach płyt zespołu.

Burmistrz Arseniusz Finster decyzję na nie podjął po analizie listu jaki otrzymał od Akcji Katolickiej i po analizie załączonych zdjęć okładek płyt zespołu Vader. Pod listem podpisała się w imieniu Akcji Katolickiej radna Janina Kłosowska.

Burmistrz uznał, że obrazki na płytach zespołu nawołują do nienawiści i mogą godzić w uczucia religijne pewnej grupy mieszkańców. A za pieniądze publiczne nie ma na to zgody. Burmistrz dodał, że zespół Vader może do Chojnic przyjechać i zagrać koncert, ale nie za pieniądze podatników.

– Nie jestem cenzorem twórczości tego zespołu i nie analizuję treści ich piosenek. Nigdy też nie wtrącałem się w dobór artystów na festiwal InterTony. Moja decyzja o rozwiązanie umowy z tym zespołem i poszukanie innego wykonawcy wynikała z analizy listu od mieszkańców tego miasta z Akcji Katolickiej przy parafii Matki Bożej Królowej Polski – stwierdził burmistrz.

– Najważniejsza przesłanka dla mnie jest taka, że koncert miał być finansowany z pieniędzy miasta, czyli wszystkich podatników. Gdyby zespół, tak jak kiedyś, przyjechał do Chojnic i zagrał na imprezie biletowanej i bez wsparcia środków miejskich, to żadnego ruchu bym nie wykonał – mówi Arseniusz Finster, dodając, że swojej decyzji nie cofnie.

Po opublikowaniu tekstów z informacją o braku zgody na występ zespołu Vader w mediach lokalnych i ogólnopolskich oraz oświadczenia na facebooku Arseniusza Finstera burmistrz został „zalany” wiadomościami i jak sam przyznaje, poznał ponownie na własnej skórze, co to jest mowa nienawiści i hejt.

/chojnice.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!