Wiadomości

Sataniści stracili swoją „świątynię”. Ktoś ją podpalił

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Społeczność satanistów z Poughkeepsie w amerykańskim stanie Nowy Jork straciła swoją „świątynię”. Ktoś podpalił ich „Halloween House” (Dom Halloweenowy). Zapowiadają, że winnego spotka klątwa.

Dom stojący w popularnym wśród turystów „Witchcraft district” (dystrykcie czarnoksięstwa) stanął w płomieniach w czwartek około godziny 5 rano czasu miejscowego – przekazała lokalna straż pożarna. Policja poinformowała, że w środku znajdowały się dwie osoby, ale zdołały uciec nie odnosząc obrażeń.

Policja bada nagranie z monitoringu. Widać na nim mężczyznę podchodzącego do domu z dwoma kanistrami z benzyną. Następnie osoba ta oblewa ganek paliwem, podpala i ucieka. Dotąd nikogo nie zatrzymano w związku ze sprawą.

Członkowie Kościoła Szatana zapowiadają, że sprawca zostanie objęty klątwą.

– Jesteśmy w szoku. Zresztą wszyscy w sąsiedztwie są zmartwieni tym podpaleniem. Ktokolwiek to zrobił, czeka go nasza klątwa. Myślę, że zrobił to ze złośliwości – ocenia Isis Vermouth w rozmowie z dziennikiem „The Poughkeepsie Journal”.

– Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego ktokolwiek mógłby chcieć zdenerwować czarownice satanistki. Czeka go diablo wysoki rachunek do zapłacenia – podkreśla.

– Skala zniszczeń jest taka, że nie wydaje mi się, żeby ten dom został kiedykolwiek odnowiony – przyznał arcykapłan Peter Gilmore.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!