Gospodarka Wiadomości

Samorządy inwestują w autobusy na prąd

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Samorządy szykują w przyszłym roku rekordowe inwestycje w autobusy na prąd – informuje „Rzeczpospolita”. Rynek jest tak chłonny, że nawet produkująca kotły dla energetyki firma Rafako przymierza się do produkcji takich pojazdów.

Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i branżowej firmy analitycznej JMK wynika, tylko w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku łączna liczba zarejestrowanych w Polsce nowych autobusów z napędem elektrycznym, hybrydowym lub na gaz CNG zwiększyła się w porównaniu z całym zeszłym rokiem przeszło dwukrotnie. 

Zmiany te dotyczą segmentu autobusów miejskich: – Zarówno wśród autobusów turystycznych, jak i międzymiastowych oraz minibusów dominuje napęd diesla i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić – zaznacza prezes PZPM Jakub Faryś. 

Wśród operatorów miejskiego transportu ekologiczne rozwiązania stają się jednak coraz popularniejsze dzięki unijnym funduszom i antysmogowym strategiom wprowadzanym przez samorządy – wskazuje dziennik.

/Rzeczpospolita, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!