Wiadomości

Samoloty F-16 mogą zostać zakupione szybciej, o ile znajdą się na to pieniądze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wojsko Polskie zakłada, że przyspieszenie pozyskania dodatkowych myśliwców F-16 będzie możliwe, jeśli zostaną uwolnione dodatkowe środki finansowe. Priorytetem MON jest jednak pozyskanie F-35 – informuje portal defence24.pl.

– Uprzejmie informujemy, że rekomendacje dotyczące wszystkich aspektów realizacji zadania określane są w dokumentach wynikowych fazy analityczno-koncepcyjnej. Obecnie priorytetem resortu obrony narodowej w zakresie zwiększania potencjału Sił Powietrznych jest zakup myśliwców 5. generacji F-35. Przyspieszenie pozyskania F-16 potencjalnie jest możliwe po uwolnieniu środków finansowych z innych programów modernizacyjnych (w trakcie realizacji PMT) – cytuje informację przekazaną przez Zespół Prasowy SG WP portal defence24.pl.

Informacja przekazana przez SG WP jest w pewien sposób zbieżna z tym, co niedawno mówił Inspektor Sił Powietrznych i pełnomocnik MON ds. programu Harpia gen. dyw. pil. Jacek Pszczoła. Generał stwierdził, że „Do pozyskania tego samolotu (F-35) nie będziemy równolegle starać się o zakup dodatkowych samolotów F-16”.

/defence24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!