Wiadomości

Salon24: Zatrzymano radnego Zjednoczonej Prawicy. Wszczęto śledztwo ws. przemocy seksualnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy z 16 na 17 stycznia policja zatrzymała na terenie Podkarpacia mężczyznę w związku z zawiadomieniem złożonym przez kobietę. Jak nieoficjalnie ustalił Salon24.pl, jest to radny, który odszedł z PiS i dołączył do środowiska Solidarnej Polski. Mężczyzna został przesłuchany i zwolniony do domu. Nie postawiono mu zarzutów. Są prowadzone dalsze czynności i przesłuchiwane kolejne osoby.

Do zatrzymania doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na Podkarpaciu w miejscowości Narol. Wszczęto śledztwo w kierunku art. 197 par. 1, który brzmi: “Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.. Śledztwo i postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubaczowie.

– Prokuratura prowadzi postępowanie przygotowawcze w formie śledztwa w kierunku art. 197 par. 1 kodeksu karnego. Śledztwo zostało zainicjowane zawiadomieniem pokrzywdzonej. Zebrany materiał pozwolił na zatrzymanie osoby wskazywanej jako sprawca zdarzenia. Prowadzone czynności dowodowe okazały się niewystarczające do postawienia zarzutu, ale czynności dowodowe i procesowe są nadal wykonywane. Kiedy zbierzemy pełny materiał dowodowy zostanie podjęta decyzja merytoryczna – powiedziała prokurator Agnieszka Nieckarz-Proszek w rozmowie Salon24.pl.

Z ustaleń portalu wynika, że prokuratura skierowała wniosek do Sądu Rejonowego w Lubaczowie o przesłuchanie pokrzywdzonej. Na dzień 17 stycznia zostały przesłuchane trzy osoby, ale prokuratura zaznacza, że policja prowadzi dalsze czynności i możliwe, że to uległo zmianie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!