Wiadomości

Sąd złagodził wyrok Dominiki K, żony Ryszarda Kalisza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi “Super Express”, Sąd Okręgowy w Warszawie złagodził wyrok Dominiki K, żony Ryszarda Kalisza. Kobieta pod wpływem alkoholu wiozła syna z przedszkola.

“Żonę byłego polityka SLD zatrzymano na stacji benzynowej po tym, jak odebrała dziecko z przedszkola. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi Dominiki K.” – przypomina “Super Express”. Nieprawomocny wyrok zapadł w tej sprawie w maju 2022 roku. Jak ustalił “SE” po apelacji obu stron, 20 stycznia 2023 r, Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił wyrok na korzyść oskarżonej. Zamiast roku i 8 miesięcy orzekł 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnego świadczenia pracy na cele społeczne.

“Obrońca twierdził, że mimo stanu nietrzeźwości oskarżona poruszała się prawidłowo, a więc nie naraziła syna na niebezpieczeństwo. Sąd Okręgowy w Warszawie przychylił się do tak kontrowersyjnego stanowiska obrońców i złagodził wyrok” – pisze “Super Express”. Gazeta cytuje też stanowisko prokuratury, według której “kara jest rażąco niewspółmierna do okoliczności”.

/se.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!