Wiadomości

Sąd uznał, że w Rzeszowie może odbyć się zarówno demonstracja LGBT, jak i kontrmanifestacje jej przeciwników

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Okręgowy w Rzeszowie w sobotę uchylił w całości decyzję prezydenta miasta zakazującą tzw. Marszu Równości, który organizowany jest w tym mieście już po raz drugi, a także 29 kontrmanifestacji, które zamierzają zorganizować obrońcy moralności i rodziny. Wyrok nie jest prawomocny, ratusz nie wyklucza apelacji.

Rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki powiedział po ogłoszeniu wyroku, że decyzja dotycząca ewentualnego odwołania od niego zapadnie po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem orzeczenia. Manifestacje mają się odbyć 22 czerwca.

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc poinformował o zakazie organizacji Marszu Równości i 29 kontrmanifestacji we wtorek, 4 czerwca. Jego rzecznik wyjaśniał wówczas, że decyzja została podjęta kilka dni wcześniej, a na jej podjęcie wpłynęły względy bezpieczeństwa.

– Po konsultacjach z policją wiemy, że podczas marszu nie można byłoby zapewnić uczestnikom oraz mieszkańcom pełnego bezpieczeństwa – mówił wówczas Chłodnicki.

Od decyzji prezydenta Rzeszowa zakazującej Marszu Równości w piątek odwołał się do sądu jego organizator. Do tego odwołania przyłączył się znany z faworyzowania ruchów antychrześcijańskich i środowisk LGBT Adam Bodnar, będący (o zgrozo!) rzecznikiem praw obywatelskich. W piśmie procesowym skierowanym do Sądu Okręgowego w Rzeszowie wniósł on o uchylenie decyzji o zakazie manifestacji.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!