Wiadomości

Sąd umorzył sprawę przeciwko Olszańskiemu. Patlewicz: “Zgłoszę tę sprawę do ETPC”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Radosław Patlewicz za pośrednictwem Twittera, poinformował że sąd umorzył sprawę cywilną przeciwko Wojciechowi Olszańskiemu. Sąd stwierdził, że nie może ustalić miejsca pobytu znanego pato-celebryty.

Jak poinformował Radosław Patlewicz, 10. listopada b.r. otrzymał powiadomienie o umorzeniu przez sąd sprawy cywilnej przeciwko Wojciechowi Olszańskiemu. Po raz kolejny polski wymiar sprawiedliwości posłużył się argumentem o niemożności ustalenia miejsca pobytu pato-celebryty.

“Wczoraj dowiedziałem się, że 10.11.2022 ostatecznie umorzono moją sprawę cywilną przeciwko Olszańskiemu. Sądy III RP konsekwentnie, do końca nie uznają faktu, że delikwent mieszka tam gdzie mieszka” – poinformował Radosław Patlewicz.

Nieudolność polskich sądów zmusiła Patlewicza do podjęcia radykalnych kroków w postaci zgłoszenia tej sprawy do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. W uzasadnieniu zaznaczył, że odebrano mu prawo do sądu i skutecznej apelacji.

“Zamierzam zgłosić tą sprawę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, gdyż jest to ewidentne odebranie mi prawa do sądu i skutecznej apelacji (art. 6 i 13 Konwencji Praw Człowieka)” – zaznaczył.

/medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!