Wiadomości

Sąd Okręgowy we Wrocławiu uchylił zakaz organizacji Marszu Polski Niepodległej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Okręgowy we Wrocławiu uchylił dziś zakaz organizacji Marszu Polski Niepodległej, który wydał we wtorek prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Marsz organizowany przez środowiska narodowców ma przejść w niedzielę przez centrum stolicy Dolnego Śląska.

Decyzja sądu zapadła na niejawnym posiedzeniu, bez udziału stron. Sąd uwzględnił odwołanie i uchylił decyzję prezydenta miasta Wrocławia o zakazie marszu – podało dziś biuro prasowe Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

We wtorek prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zakazał marszu organizowanego przez środowiska narodowe, w tym przez byłego księdza Jacka Międlara oraz Piotr Rybaka, który został prawomocnie skazany za spalenie w 2015 r. na wrocławskim rynku kukły symbolizującej Żyda. Decyzja o wydaniu zakazu marszu, jak podkreślił Rafał Dutkiewicz, została podjęta wspólnie z prezydentem-elektem Jackiem Sutrykiem.

Jak dodał prezydent Dutkiewicz, decyzja o rozwiązaniu marszu została podjęta po uzyskaniu opinii od policji.

„Policja w odpowiedzi na nasze pismo stwierdziła, że istnieje zagrożenie bezpieczeństwa związane z tą manifestacją” – mówił Rafał Dutkiewicz.

Dodał, że opinia policji była formalną przesłanką do wydania zakazu organizacji tzw. Marszu Polski Niepodległej.

Od decyzji prezydenta Wrocławia odwołali się do sądu organizatorzy marszu.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!