Wiadomości

Sąd aresztował na 3 miesiące Ukraińca, któremu zarzucono organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu obywatelowi Ukrainy, podejrzanemu o organizowanie wspólnie z innymi osobami, nielegalnego przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej do Niemiec. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Do zatrzymania 26-letniego obywatela Ukrainy doszło 15 listopada w Gubinie. Został on zatrzymany w pojeździe marki Volkswagen Passat wraz z czterema obywatelami Egiptu, nielegalnie przebywającymi na terenie Polski. Więcej na ten temat w komunikacie Nielegalny przewóz imigrantów udaremniony przez policjantów.

Nad sprawą pracowali policjanci gubińskiego komisariatu, którzy zbierali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutu obywatelowi Ukrainy, związanego z organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do przywiezienia obywateli Egiptu na przejście graniczne Gubin/Guben. Ponadto jak się okazało, nie był to jego pierwszy przewóz osób, które nielegalnie chciały przekroczyć granicę do Niemiec. Policjanci wraz z aktami sprawy złożyli do prokuratury wniosek o tymczasowe zabezpieczenie volkswagena, który mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa.

W czwartek (18 listopada) sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec 26-latka trzymiesięczny areszt. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

podkomisarz Justyna Kulka
Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!