Wiadomości

Sąd apelacyjny uchylił wyrok nakazujący dokonanie aborcji wbrew woli matki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Londyński sąd apelacyjny obalił wczoraj wyrok sądu pierwszej instancji, który nakazał wykonanie aborcji wbrew woli matki.

Brytyjska służba zdrowia złożyła w sądzie wniosek o wydanie nakazu dokonania aborcji w 22. tygodniu ciąży u niepełnosprawnej kobiety, której rozwój emocjonalny jest porównywalny z rozwojem 6-9-letniego dziecka. Sama matka nie chciała aborcji. Nie chciała jej też babcia dziecka, która jest byłą położną, katoliczką nigeryjskiego pochodzenia, i zadeklarowała, że wychowa swego wnuczka bądź wnuczkę.

Sędzia Nathalie Lieven w dniu 21 czerwca nakazała dokonanie aborcji. Wyrok był szeroko krytykowany, także na naszej stronie internetowej. Wczoraj jednak sąd apelacyjny – na wniosek babci dziecka – obalił go, zastrzegając, że uzasadnienie tej decyzji zostanie wydane w terminie późniejszym.

Tymczasem nigeryjski obrońca życia Obianuju „Uju” Ekeocha stwierdził, że sędzia Lieven już wcześniej znana była z silnie proaborcyjnych poglądów i działań. W 2005 r. występowała w sądzie jako pełnomocniczka proaborcyjnej organizacji Family Planning Association i dowodziła przed sądem, że – cytat za lewicowym „Guardianem” – „rodzice niekoniecznie są już najlepszymi ludźmi do radzenia dzieciom w sprawach antykoncepcji, chorób przenoszonych drogą płciową i aborcji i nie mają prawa wiedzieć, czy ich dzieci w wieku poniżej 16 lat zgłaszają się do lekarza”. W 2011 r. występowała w sądzie w imieniu innej proaborcyjnej organizacji BPAS w celu doprowadzenia do ułatwień w dokonaniu aborcji chemicznej. Z kolei w latach 2015-2018 działała na rzecz obalenia prawa chroniącego życie dzieci nienarodzonych w Irlandii Północnej.

/gosc.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!