Wiadomości

Rzymkowski: Nie mamy żadnych gwarancji, że KE odblokuje środki dla Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie mamy żadnych gwarancji, że po likwidacji Izby Dyscyplinarnej Komisja Europejska odmrozi Polsce środki z KPO – mówi DoRzeczy.pl Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.

– Nie mamy żadnych gwarancji, natomiast chodzi przede wszystkim o to, że niestety, ale Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie funkcjonuje i musimy dokonać zmian legislacyjnych, tak aby postępowania dyscyplinarne wobec sędziów czy też innych wolnych zawodów prawniczych były w Polsce przeprowadzane w sposób nieskrępowany. Dzisiaj w tej materii mamy niestety paraliż – powiedział Tomasz Rzymkowski. W jego ocenie Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego “musi działać w sposób dynamiczny i sprawczy”

– Musi działać w sposób dynamiczny i sprawczy, tak aby móc rozpatrywać wszelkiej maści wnioski rzeczników dyscyplinarnych i podejmować decyzje w sprawie deliktów dokonywanych przez sędziów czy też innych prawników wykonujących swoje wolne zawody i żeby te orzeczenia nie były kwestionowane. Chodzi przede wszystkim o normalne postępowanie dyscyplinarne, tak jak każde inne postępowanie przed sądem – powiedział Rzymkowski.

Cały wywiad:
https://dorzeczy.pl/opinie/303478/rzymkowski-nie-mamy-zadnych-gwarancji-ze-ke-odmrozi-srodki.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!