Wiadomości

Rzymkowski: 10 stycznia to dzień powrotu dzieci do szkół

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi – zapowiedział wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.

Od 20 grudnia do 9 stycznia zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Wprowadzona została nauka zdalna. Rzymkowski był pytany we wtorek na antenie radiowej Jedynki, czy aktualne są plany powrotu uczniów do szkół w dniu 10 stycznia.

– Smucą mnie informacje z krajów Europy Zachodniej, a zapewne za kilka tygodni i do nas dotrze w znacznej mierze wariant omikron, natomiast 10 stycznia jako dzień powrotu dzieci do szkół nie budzi mojej wątpliwości, ten powrót nastąpi – powiedział Rzymkowski.

Jak przypomniał, do 20 grudnia funkcjonował system, który dobrze się sprawdził.

– W zależności od ogniska covid w danej placówce oświatowej czy wychowawczej, wówczas szkoła przechodziła bądź w tryb hybrydowy – część osób, która nie miała kontaktu z osobą zainfekowaną dalej stacjonarnie kontynuowała naukę, a uczniowie, którzy potencjalnie mogli być zainfekowani, przechodzili w tryb zdalny. W przypadku dużego ogniska cała szkoła przechodziła w tryb zdalny. Do tego rozwiązania od 10 stycznia wracamy – podkreślił.

Dopytywany o ewentualne zmiany w kalendarzu ferii zimowych Rzymkowski powiedział, że “teraz tego typu zmiany nie wchodzą w grę”. – Jest to niezwykle trudne, aby w tym momencie dokonywać zmian w kalendarzu szkolnym. Sytuacja w ubiegłym roku była zupełnie inna, od początku zaplanowano, by odbyły się w jednym terminie – ocenił.

Wiceminister edukacji stwierdził również, że “gdyby wszystkie grupy zawodowe były tak dobrze zaszczepione jak nauczyciele, możliwe, że wówczas nie mielibyśmy takich problemów z covid, jakie obserwujemy”.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!