Wiadomości

Rzucał kamieniami w kościół, wybił szyby, zniszczył witraż

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy zatrzymali 26-latka podejrzanego o zniszczenie szyb i witraża w jednym z kościołów na terenie powiatu. Dodatkowo w pomieszczeniach zajmowanych przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli narkotyki. Z uwagi, że zniszczone zostało mienie w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków, a sam czyn miał charakter chuligański, zatrzymanemu grozi do 12 lat więzienia.

Dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o wybiciu szyb i uszkodzeniu witraża w jednym z kościołów na terenie powiatu zgorzeleckiego. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Jak ustalili funkcjonariusze, dwóch mężczyzn przez kilka godzin na terenie przyległym do kościoła spożywało alkohol.

W wyniku pracy operacyjnej i procesowej policjanci wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzanego o zniszczenie kościelnego mienia. Okazał się nim jeden z biesiadników, 26-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego. Mężczyzna po zakończeniu imprezy bez żadnego powodu zaczął rzucać kamieniami i pustymi butelkami w kościół. Jego 25-letni kompan okazał się osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia 179 dni więzienia.

Dodatkowo funkcjonariusze w pomieszczeniach zajmowanych przez 26-latka zabezpieczyli woreczek z marihuaną.

Obaj mężczyźni trafili do zgorzeleckiej komendy.

26-latek usłyszał zarzuty za posiadanie narkotyków i zniszczenia mienia w obiekcie wpisanym do rejestru zabytków, przy czym czyn miał charakter chuligański, dlatego grozi mu do 12 lat więzienia. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

podkom. Agnieszka Goguł
Policja Zgorzelec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!