Wiadomości

Rzecznik talibów: Mamy nadzieję na nawiązanie bliskich i dobrych stosunków z Turcją, kiedy w kraju powstanie nowy islamski rząd

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Turcja jest częścią sił NATO od 20 lat. Dlatego zgodnie z porozumieniem, które osiągnęliśmy z USA 29 lutego 2020 r., jej wojska powinny również wycofać się z Afganistanu. Z drugiej strony Turcja jest dużym krajem islamskim” – powiedział rzecznik talibów Suhail Shaheen.

„Afganistan ma relacje historyczne. Mamy nadzieję na nawiązanie bliskich i dobrych stosunków z Turcją, kiedy w kraju powstanie nowy islamski rząd” – dodał rzecznik talibów.

Suhail Shaheen zabrał głos w nawiązaniu do dyskusji, jaką toczą ze sobą w mediach społecznościowych zwolennicy talibów, czy Turcja powinna wycofać swe wojska z Afganistanu wraz z Amerykanami i czy – jeśli tak się nie stanie – powinny być one traktowane jak najeźdźcy.

Zgodnie z decyzją prezydenta Bidena Amerykanie stopniowo wycofują swoje wojska z Afganistanu. Proces ten ma się zakończyć przed 11 września, tj. przed dwudziestą rocznicą ataku terrorystycznego na World Trade Center, po którym doszło do amerykańskiej inwazji.

– Wyjdziemy z Afganistanu, zanim będziemy obchodzić 20. rocznicę tego haniebnego ataku z 11 września – ale nie odrywamy wzroku od terroryzmu – powiedział prezydent USA.

Biden: Poczynając od 1 maja rozpoczynamy wycofywanie naszych wojsk z Afganistanu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!