Wiadomości

Rzecznik rządu komentuje dymisję Piotra Naimskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Piotr Naimski został zdymisjonowany ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej i Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

„Korzystam z tej formy, by zawiadomić Państwa, iż z dniem 20 lipca otrzymałem dymisję ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jako ustne uzasadnienie powiedziano mi, że nie nadaję się do współpracy i »wszystko blokuję«” – napisał na Facebooku Naimski.

Naimski wyrzucony z rządu. „Powiedziano, że wszystko blokuję”

O powody dymisji pytany był w TVP Info rzecznik rządu. Piotr Müller podkreślał, że Naimski „ma ogromne zasługi dla bezpieczeństwa energetycznego kraju i za to należy dziękować”.

Wyjaśniając powody dymisji Naimskiego mówił, że „w tej chwili przebudowywana jest formuła realizacji kwestii energetycznych w rządzie”. – I z tego powodu doszło do zmian w rządzie – stwierdził i podkreślił, że „w żaden sposób nie stawia to znaku zapytania nad osiągnięciami ministra – wręcz przeciwnie”.

Wyjaśniał też, o jakie zmiany w polityce energetycznej chodzi: „budowa sieci przesyłowych w Polsce, budowa elektrowni atomowej w Polsce”. – Tutaj zmieniamy formułę funkcjonowania i stąd ta decyzja – mówił.

– Naimski ma ogromne osiągnięcia i zmiana wynika z tego powodu, że przebudowujemy formułę funkcjonowania tego obszaru, a nie z tego powodu, że Naimski był „złym” ministrem – zaznaczył.

Był też pytany, czy Piotr Naimski otrzymał „nowe propozycje”. – To zależy od pana Naimskiego. Minister ma ogromne zasługi w wielu obszarach – dodał.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!