Wiadomości

Rzecznik Prezydenta: Nie ma informacji o zagrożeniu ze strony Iranu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie ma potrzeby zwoływania Rady Bezpieczeństwa Narodowego – orzekł w sobotę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski, odnosząc się do sytuacji na Bliskim Wschodzie. W wyniku amerykańskiego ataku na lotnisko w Bagdadzie zginął jeden z najważniejszych irańskich generałów.

Rzecznik prezydenta, na pytanie w radiowej Trójce czy w związku z trudną sytuacją na Bliskim Wschodzie prezydent Andrzej Duda prowadzi konsultacje, odpowiedział, że „prezydent jest w stałym kontakcie z partnerami – przede wszystkim poprzez MON i MSZ. – To są dwa resorty, które za te sprawy odpowiadają. Dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo Polski i bezpieczeństwo Polaków. Tutaj nie ma żadnych informacji o zagrożeniach w tym zakresie.

Przestrzegł, aby „niektórzy politycy” nie próbowali wykorzystać tych kwestii do uprawiania „jakiejś swojej polityki krajowej”. – Proszę spokojnie dać prowadzić polskiemu rządowi, prezydentowi RP politykę – zaapelował.

Spychalski przypomniał, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego, zgodnie z polską konstytucją, jest ciałem doradczo-konsultacyjnym prezydenta RP. – Jeżeli pan prezydent oczekiwałby konsultacji RBN, to by takie posiedzenie zwołał. Dzisiaj takiej potrzeby nie ma – podkreślił.

Rzecznik zapewnił, że Andrzej Duda „jest informowany na bieżąco o sytuacji, o zagrożeniach dla Polski i Polaków”. – Takich zagrożeń na dzisiaj nie ma – podkreślił. Goście sobotniej audycji w radiowej Trójce byli też pytani o to, jak oceniają sytuację na Bliskim Wschodzie po interwencji amerykańskiej.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!