Wiadomości

Rzecznik PO: Dlaczego podatnicy UE mają zrzucić się na 770 mld dla Polski?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Politycy Platformy Obywatelskiej popierając ostatnią rezolucję PE wzywali Komisję Europejską do „wstrzymania lub zawieszenia płatności” dla Polski. – Powstaje pytanie, dlaczego podatnicy unijni mają zrzucić się na 770 mld dla Polski, jeśli Polska jest już na wylocie, a premier prezentuje politykę antyunijną i mówi o wojnie – tłumaczył w TVP1 rzecznik Platformy Jan Grabiec.

W programie „Kwadrans polityczny” TVP1 rzecznik PO zaznaczał, że według obietnic posłów PiS pieniądze dla Polski miały być już dawno, a przez działania rządu transfer tych środków się opóźnia. Prowadzący rozmowę zauważył, że z kolei politycy PO robią wszystko, aby Polska wcale nie otrzymała pieniędzy z Funduszu Odbudowy.

– Nie, to nieprawda. Żaden polityk PO nigdy nie podniesie ręki przeciwko Polsce i funduszom dla Polski – zapewnił Grabiec.

– A głosowanie w Parlamencie Europejskim w zeszłym tygodniu? Było wyraźnym protestem z waszej strony, żeby te pieniądze nie przyszły. Żeby nas ukarać – zauważył redaktor Krzysztof Ziemiec.

– Ja rozumiem, że każdy interpretuje tę rezolucję tak jak ją czyta, ale zapisy w tej rezolucji wynikają wprost z mechanizmu pieniądze za praworządność – stwierdził rzecznik Platformy.

Jan Grabiec zaznaczył, że chce, aby Polska była praworządnym państwem, rząd dbał o niezależność sędziów, a wówczas nie będzie problemu, żeby pieniądze z Brukseli pojawiły się w Polsce.

– Widzimy jak wygląda sytuacja w Polsce. Ten zastrzyk finansowy jest bardzo potrzebny – przyznał.

Grabiec ocenił, że unijni urzędnicy mogą odblokować przysługujące Polsce środki w momencie, gdy nastąpi likwidacja Izby Dyscyplinarnej, a odsunięci od orzekania sędziowie zostaną przywróceni do pracy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!