Wiadomości

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, kiedy szczepionka na koronawirusa pojawi się w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że aby szczepionka przeciwko koronawirusowi mogła być dostępna w Polsce, najpierw musi zostać zarejestrowana przez Europejską Agencję Leków. Rzecznik dodał, że w naszym kraju – według deklaracji producentów – szczepionka powinna być najpóźniej do połowy stycznia.

Rzecznik powiedział, że kiedy będzie znany dokładny termin dostępności szczepionki przeciwko koronawirusowi w Polsce, zostanie przeprowadzona akcja informacyjna o możliwości i kolejności szczepień.

– Na razie nikt nie musi się na nic zapisywać. Oczywiście w tej dłuższej perspektywie kilku miesięcy planujemy wyszczepić całe dorosłe pokolenie Polaków, ale to jest plan, akcja dobrowolna. Nie będzie tu żadnego obowiązku – zapewnił Andrusiewicz. Podkreślił, że „na pewno tych szczepionek będzie tyle, by całą populację dorosłą zaszczepić”.

Dodał, że ministerstwo opiera się na deklaracjach dwóch producentów co do terminu dostaw i do tego dostosowuje całą logistykę. Zaznaczył, że w przypadku szczepionek Pfizera musi być zachowana w czasie transportu bardzo niska temperatura.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!