Wiadomości

Rzecznik kurii szczecińsko-kamieńskiej: Atak na księdza mógł mieć podłoże religijne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sprawcy weszli do zakrystii w środku dnia – przed wieczorną Mszą św., więc najprawdopodobniej spodziewali się, że ktoś w tej zakrystii będzie – i zaczęli się awanturować – poinformował PAP rzecznik prasowy kurii szczecińsko-kamieńskiej ks. Sławomir Zyga. Według duchownego, atak miał prawdopodobnie podłoże religijne.

„Trzech agresywnie zachowujących się mężczyzn wtargnęło w niedzielę, 28 lipca br., ok. godz. 17.30, do zakrystii Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie i dotkliwie pobiło księdza proboszcza raniąc go w twarz. Również dotkliwie został zraniony pan kościelny oraz poturbowano panią zakrystiankę” – napisał w oświadczeniu ks. Sławomir Zyga.

Ks. Zyga podkreślił, że ze względu na dotkliwość i głębokość zadanych ran konieczna była interwencja chirurgiczna. Zdaniem ks. Zygi, napad mógł mieć podłoże religijne.

„Sprawcy weszli do zakrystii w środku dnia – przed wieczorną Mszą św., więc najprawdopodobniej spodziewali się, że ktoś w tej zakrystii będzie – i zaczęli się awanturować. To nie wygląda na napaść na tle rabunkowym” – stwierdził.

„Polecamy modlitwie ofiary tego brutalnego pobicia jak również prosimy o modlitwę w intencji nawrócenia i opamiętanie się sprawców” – zaapelował rzecznik kurii.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!