Wiadomości

Rzecznik KGP odpowiada Bodnarowi: Tyle mogliśmy zrobić dla rodziny dziewczynki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Szkoda, że pan Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, swoje stanowiska przesłał najpierw do mediów wywołując niepotrzebne, emocjonalne reakcje społeczeństwa i dyskusję tuż przed pogrzebem – powiedział portalowi tvp.info insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji. Odniósł się tym samym do słów RPO, który w opublikowanym dziś wywiadzie dla „Wprost” stwierdził, że „ubolewa nad nieprofesjonalnym zachowaniem policji”.

– Z uwagi na należny szacunek dla rodziny zamordowanej dziewczynki nie będę komentować sprawy dotyczącej podejrzanego (Jakuba A. – przyp. red.), nawet licząc się z nieuzasadnioną krytyką niektórych środowisk – powiedział Ciarka.

Rzecznik KGP podkreślił, że to co mogli zrobić dla rodziny zamordowanej Kristiny – a więc ustalić i zatrzymać podejrzanego – zostało we współpracy z prokuraturą zrobione.

– Teraz jedynie możemy łączyć się w bólu z rodziną 10-latki i czekać na decyzje sądu – dodał.

Przypomnijmy – Adam Bodnar skrytykował działania policji uznając, że środki zastosowane podczas zatrzymania podejrzanego o zabójstwo Jakuba A. (chwyt obezwładniający oraz kajdanki zespolone), były „nieproporcjonalne i miały charakter pokazowy”. Następnie w wywiadzie dla „Wprost” powiedział, że wypowiedź rzecznika policji była „nieprofesjonalnym zachowaniem”.

W rozmowie z portalem tvp.info insp. Mariusz Ciarka zapewnił, że gdyby RPO zwrócił pierwotnie do policji drogą urzędową, dostałby, jak zawsze – podkreśla rzecznik KGP – „wyczerpującą odpowiedź, ze wskazaniem zarówno podstaw faktycznych jak i prawnych naszego działania”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!