Wiadomości

Rząd zawarł porozumienie ze związkowcami z Polskiej Grupy Górniczej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jest porozumienie ze związkowcami z Polskiej Grupy Górniczej; od 1 stycznia br. płace w PPG wzrosną o 6 proc. – poinformował w czwartek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Jak dodał, górnicy odwołują zaplanowane protesty: referendum strajkowe i manifestację w stolicy.

Związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej wznowili w czwartek rozmowy z zarządem tej największej spółki wydobywczej oraz przedstawicielami strony rządowej. W rozpoczętym w południe w Katowicach spotkaniu udział wzięli m.in. minister aktywów państwowych Jacek Sasin i jego zastępca Adam Gawęda.

Po godz. 15 Sasin poinformował o osiągnięciu porozumienia ze związkowcami, które zakłada, że od 1 stycznia br. płace w PPG wzrosną o 6 proc.; koszt podwyżek w PGG to ok. 270 mln zł w skali roku.

Jak przekazał, górnicy odwołali zaplanowane protesty: referendum strajkowe i manifestację w Warszawie. Chodzi o planowane na najbliższy wtorek 25 lutego referendum strajkowe oraz na 28 lutego manifestację w stolicy.

– Protest zostaje zawieszony, chciałbym podziękować przedstawicielom central związkowych, dobry kompromis został osiągnięty — powiedział Sasin.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!