Wiadomości

Rząd szykuje poważne zmiany w przepisach dotyczących dostępu do broni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podział na kategorie, okresowe badania lekarskie i psychologiczne dla wszystkich oraz ograniczenie dostępu do najbardziej niebezpiecznych broni – to założenia nowej ustawy szykowanej przez MSWiA. Część pozwoleń może zostać cofnięta.

Jak informuje portal money.pl, szykują się zmiany w dostępnie do broni w Polsce. Na stronie Kancelarii Premiera opublikowany został opis projektu ustawy o zmianie dotychczasowej ustawy o broni i amunicji.

Jak wyjaśnia MSWiA dostosowuje on polskie przepisy do dyrektywy unijnej. Nowe rozwiązania mają zostać przyjęte przez rząd jeszcze w II kwartale 2021 roku.

Co zmieni nowelizacja ustawy o broni i amunicji? Przede wszystkim wprowadza trójstopniowy podział broni i amunicji na kategorie A, B i C, gdzie kategoria A to broń szczególnie niebezpieczna.

“Zgodnie z wymogami Dyrektywy, w odniesieniu do najniebezpieczniejszych rodzajów broni palnej, przewiduje się przyjęcie przepisów ograniczających posiadanie i nabywanie tej broni” – informuje MSWiA.

Chodzi m.in o zakaz posiadania wraz z bronią mechanizmów ładujących do samopowtarzalnej broni palnej centralnego zapłonu, które mogą pomieścić ponad 20 nabojów lub ponad 10 nabojów w przypadku długiej broni palnej.

Aby móc posiadać broń tej najwyższej kategorii, potrzebne będą specjalne zezwolenia. Część pozwoleń może zostać również cofnięta.

Cały artykuł:
https://www.money.pl/gospodarka/dostep-do-broni-rzad-szykuje-powazne-zmiany-6646945036811072a.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!