Wiadomości

Rząd Szwecji zajmie się wprowadzeniem „trzeciej płci”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szwedzki rząd ogłosił plany zbadania możliwości wprowadzenia w oficjalnej dokumentacji rządowej trzeciej opcji płci, co pozwoliłoby Szwedom na określenie siebie jako ani mężczyzny, ani kobiety – informuje portal breitbart.com.

Większością głosów szwedzki parlament opowiedział się w zeszłym tygodniu, za zbadaniem możliwości wprowadzenia trzeciej (neutralnej) płci.

„Wiemy, że są ludzie, którzy nie mają określonej tożsamości, którą można był uznać bądź to za płeć męską, czy też żeńskiej i ważne jest, abyśmy potraktowali ich sytuację poważnie i zajęli się tą kwestią” – powiedziała rzeczniczka Partii Centrum, Ola Johansson.

Propozycję popierają socjaldemokraci i skrajna lewica, której rzeczniczka Karin Rågsjö powiedziała: „Od dłuższego o to czasu walczymy. Przyglądając się temu, co dzieje się w Europie: Niemcy już to wprowadziły i smutne jest, że jesteśmy daleko w tyle.”

„Dla ludzi, których to dotyczy, jest to ważna sprawa. Dla transseksualistów, na przykład, ma to niesamowity wpływ na ich zdrowie psychiczne, a jeśli będziemy mogli to zminimalizować, to będzie wspaniale” – dodał Rågsjö.

Temat w Szwecji nie jest nowy:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!