Polska Wiadomości

Rząd planuje przedłużyć pobyt obcokrajowców w Polsce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak można przeczytać na stronie Ministerstwa Cyfryzacji, w ramach pakietu antykryzysowego rząd planuje przedłużyć pobyt obcokrajowców w Polsce.

Na stronie Ministerstwa Cyfryzacji, gdzie zostały udostępnione mające przeciwdziałać kryzysowi rozwiązania rządowe, możemy dowiedzieć się, że w ramach „Tarczy Antykryzysowej” rząd planuje zatrzymać w Polsce imigrantów zarobkowych.

Jednym z punktów mających powstrzymać kryzys jest „przedłużenie legalnego pobytu i zezwoleń na pracę dla obcokrajowców”.

Na stronie ministerstwa możemy przeczytać, że „w skład ułatwień dla obcokrajowców ma wchodzić wydłużenie wiz pobytowych i zezwoleń na pobyt czasowy cudzoziemców. Wydłużenie terminu składania wniosków o udzielenie zezwoleń pobytowych, przedłużenie wizy oraz przedłużenie pobytu w ramach ruchu bezwizowego, jeżeli wypadałby w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii”.

„Zostaną także wydłużone z mocy prawa okresów ważności zezwoleń na pobyt czasowy oraz wiz krajowych (do 30 dni od dnia odwołania tego stanu)” – czytamy w komunikacie.

Jak informował portal kresy.pl według oficjalnych informacji MSZ Ukrainy i danych z poniedziałku wieczorem, jak dotąd w związku z pandemią koronawirusa do kraju wróciło 72 305 ukraińskich obywateli.

Poinformowano również, że 21 Ukraińców zakażonych koronawirusem przebywa na leczeniu za granicą, najwięcej w Niemczech (5), na Dominikanie (4) i w Omanie (2). W Polsce oficjalnie nadal leczą się dwie osoby z Ukrainy.

„To naród polski musi być na pierwszym miejscu. Będzie duże bezrobocie, więc jeśli chcemy o niego dbać, to powinniśmy pożegnać tę całą rzeszę pracowników z zagranicy, która w ostatnich latach, za sprawą prowadzonej polityki, została ściągnięta do Polski” – mówił w rozmowie z naszym portalem poseł Kamiński.

Co wy na to?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!