Wiadomości

Rząd Indii zamierza zakazać obrotu kryptowalutami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Indie zamierzają wprowadzić całkowity zakazu obrotu kryptowalutami, a także karać ich posiadaczy – poinformowała Agencja Reutera, powołując się na źródła w administracji rządowej. Najpopularniejsza kryptowaluta świata w miniony weekend była wyceniana na 62 tys. dol. za token.

Proponowane rozwiązania prawne są według agencji jedną z najbardziej restrykcyjnych prób uregulowania kryptowalut. Regulacje, które – jak twierdzą źródła Reutera – planuje wprowadzić rząd premiera Narendry Modiego, wprowadzą penalizację obrotu kryptowalutami, ale także ich posiadania, jak i pozyskiwania oraz transferów.

Reuters przypomina, że Indie planują stworzenie własnej, oficjalnej cyfrowej waluty – stąd polityczna wola wprowadzenia całkowitego zakazu obrotu kryptowalutami prywatnymi, takimi jak bitcoin.

W miniony weekend bitcoin uzyskał rekordową wycenę za jeden token sięgającą 62 tys. dolarów – informuje agencja. W poniedziałek jego cena nieco spadła i obecnie osiąga ok. 57,7 tys. dolarów za token. Według Reutera informacje o planach rządu w Indiach wywarły wpływ na spadek ceny bitcoina.

Najpopularniejsza kryptowaluta świata w 2021 r. zwiększyła swoją wartość niemal dwukrotnie po tym, jak w 2020 r. wzrosła ona czterokrotnie. Według cytowanego przez agencję analityka rynku kryptowalutowego powodem wzrostu wyceny bitcoina jest rosnące zainteresowanie nim ze strony inwestorów instytucjonalnych i korporacyjnych.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!