Europa Świat Wiadomości

Ryanair chce przeprowadzać częstsze kontrole muzułmańskich pasażerów gdyż częściej są oni zamachowcami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal dzienniknarodowy.pl Michael O’Leary – irlandzki przedsiębiorca, dyrektor generalny linii lotniczych Ryanair – spotkał się z ostrą krytyką po tym, jak powiedział, że muzułmanów należy szczególnie profilować na lotniskach.

58-letni szef tanich linii podczas wywiadu z “The Times” orzekł, że „mężczyźni o muzułmańskiej powierzchowności”, podróżujący samotnie, częściej są „zamachowcami” i stanowią większe ryzyko dla linii lotniczych niż inni pasażerowie .

Następnie stwierdził, że profilowanie rodzin muzułmańskich nie musi być tak ścisłe, ponieważ „szanse, że wysadzą wszystkich ich członków, są zerowe”.

– Nie można tak mówić, bo to rasizm, ale na ogół będą to mężczyźni o wyznaniu muzułmańskim. Trzydzieści lat temu byli to Irlandczycy – dodał, nawiązując do ery w której w światowym terroryzmie dominowała IRA.

O’Leary, jeden z najbogatszych mężczyzn w Irlandii, spotkał się z krytyką ze strony grup monitorujących tzw. przestępstwa z nienawiści i posła brytyjskiej Partii Pracy Khalida Mahmooda, który w komentarzu dla Sky News oskarżył dyrektora o islamofobię.

Brytyjska Rada Muzułmańska (Muslim Council of Britain) przesłała lewicowemu dziennikowi “The Guardian” oświadczenie, w którym przekonuje, że „to jest właśnie definicja islamofobii. Instytucjonalna dyskryminacja muzułmanów jest dobrze ugruntowana: czy jest to możliwość znalezienia pracy, zakupu mieszkania, a nawet ubezpieczenia samochodu”.

Słusznie.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!