Polska Wiadomości

Rusza nowy program TVN, w którym uczestnicy będą wcielać się w “uchodźców”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal wirtualnemedia.pl środę 5 grudnia br. stacja TVN rozpocznie emisję 4-odcinkowego programu dokumentalnego „Wracajcie skąd przyszliście”, w którym sześć osób wyrusza szlakiem, jakim uchodźcy przedostają się do Europy – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Towarzyszy im Piotr Kraśko, prowadzący program. P

Formuła programu polega na tym, że grupą Polaków wraz z Piotrem Kraśką spotka się z uchodźcami i zobaczy, jak żyją z dala od domu rodzinnego. Ekipa odwiedzi kraje, przez które uchodźcy z Bliskiego Wschodu przedostają się na nasz kontynent – Niemcy, Austrię, Węgry, Serbię, Grecję i Irak. W programie wystąpi sześć osób, z których trzy popierają przyjmowanie uchodźców do Polski, a trzy są temu zdecydowanie przeciwne. W trakcie trwania tej wyprawy poznają ludzi, którzy musieli opuścić swój kraj ojczysty. Usłyszą od nich wzruszające, a czasem mrożące krew w żyłach historie. Widzowie zobaczą, jak te spotkania wpłyną na poglądy bohaterów o migracji.

– To było niezwykłe doświadczenie patrzeć jak ich zmienia ta wędrówka i setki kolejnych rozmów i spotkań, jakie przeżywają emocje, jak utwierdzają się w swoich przekonaniach, albo w nieoczekiwany sposób je zmieniają – tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Kraśko. Zdjęcia do „Wracajcie skąd przyszliście” odbywały się latem. Dokumentalna seria oparta jest na australijskim formacie „Go Back to Where You Came From”, który zaadaptowany został m.in. w Danii, Holandii, Niemczech czy Belgii. Polska wersja będzie składała się z czterech odcinków.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, premierę „Wracajcie skąd przyszliście” w TVN zaplanowano na środę 5 grudnia br. o godz. 21.30. Oznacza to, że program zajmie miejsce reality-show „Ameryka Express” – tydzień wcześniej (28 listopada) stacja pokaże finałowy odcinek.

Czy nie uważacie, że robienie z problemu imigracyjnego materiału na telewizyjne show jest mało odpowiedzialne? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!